Rüyada Defne Yaprağı Görmek, Hayırdır İnşallah

Bahar mı geliyor ne? Nasıl güzel bir gün böyle! Güneş tatlı tatlı sıvazlıyor insanın sırtını. Kendime öğle tatilinde gidip bir elbise alasım vardı ama yazık be kardeşim bugün güzel güneşli, ışıl ışıl gün ortasını kapalı alış veriş mekanlarında harcamaya!

En iyisi yolun başına kadar yürüyüp, Yıldız Posta caddesi ile Büyük Dere caddesini birleştiren köşe başındaki büfeden gazetemi alıp, bir kafeye oturup, kahve yudumlamak! Ben keyif diye bunan derim!

Defne yaprağının harika bir anlamı varmış! Rüyamda birisi beyaz bir bakkal poşeti getirdi. Avuçlarının içinde poşeti açmasıyla, o kar beyazı poşetin içinden yemyeşil yaprakların görünmesiyle buram buram defne kokusu birden ortalığı sardı. Ne kadar da iç ferahlatıcı bir kokuydu bu. Rüya tabirleri kitabınan baktım bulamadım. İnternetten aradım.  Rüyasında defne yaprağı gören kişinin hayatında zevkli ve güzel bir devre başlamasına delalet edermiş! işte bu! ve bunan inanıyorum. Çünkü herşey birden değişmeye başladı. O güzeller güzeli, bütün ellerin üzerindeki el benim hayatıma yine, yeniden yön verdi. "Ol" dedi ve olmaya başladı.

Her söylediğim şeyi nasıl da yaşıyorum. Istediğim şeylerle nasıl da imtihan ediliyorum. Bunun aslında epeydir farkındayım ama insanoğluyum işte nihayetinde...

Allah'ım senden özür diliyorum ve verdiği tüm nimetler için sana şükrediyorum vermediğini düşündüklerim için de sabrediyorum.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !